Na ostrov se dá vyrazit celoročně. Mallorca vás bude bavit v každém ročním období. Záleží jen na tom, co od vaší cesty očekáváte.

Máte rádi horskou turistiku a cyklistiku? Vypravte se sem od podzimu do jara.

Mallorca je krásně zelená, stromy obsypané pomeranči a klima láká ke zdravému pohybu na čerstvém vzduchu. Ostrov je prakticky vylidněný a vládne tu atmosféra přející klidu a požitkářství. Turistické atrakce budou zavřené, hlavní památky i muzea navštívíte bez dlouhých front. Ceny služeb, jako je pronájem auta či ubytování, jsou přibližně o třetinu nižší, než v hlavní sezóně.

Chcete se vypravit na klasickou dovolenou s odpočinkem na pláži? Vyberte si letní měsíce od června do konce září.

Vysoké teploty lákají k vyhřívání na sluníčku a k osvěžení aktivity u vody. V létě tu zažijete správnou dovolenkovou atmosféru, můžete vidět půvabné lidové slavnosti a nasát autentickou atmosféru i na obyčejném venkovském trhu. O prázdninách však hotelové oblasti praskají ve švech. Stejně tak turistické atrakce, kulturní památky, horské vesničky a přírodní pláže. Nemáte-li rádi přeplněná turistická centra, cestujte raději v květnu a říjnu, kdy jsou teploty daleko příjemnější a na ostrově není tolik návštěvníků.

Přečtěte si další články