Odkaz na trasu: ZDE

Milujete obrazy starých romantických mistrů a ještě k tomu rádi chodíte? Vypravte se na malířskou cestu mezi zátokami Cala Deiá a Es Canyeret u osady Llucalcarí. Tento úsek je oblíbeným cílem milovníků nenáročné horské turistiky.

Vyberte si dobré počasí, abyste pořídily ty nejkrásnější fotky.

Camino de pintores

Cala Deiá

Abyste se vyhnuli zbytečným zmatkům na úzké cestě do Cala Deiá, doporučuji vám vyrazit z vesnice Deiá. Dobrým výchozím bodem je Refugi Can Boi. Je to horská útulna, kde si můžete dát občerstvení a prohlédnout si starou lisovnu olivového oleje.

Trasa měří tam a zpět 7 km. Ze začátku půjdete po cestě, která je značená jako GR221. Na rozcestí se dáte vlevo po asfaltce ke Cala Deiá a dál budete pokračovat podél pobřeží po vyšlapané pěšině. Na turistické ukazatele narazíte jen sporadicky. Je třeba mít na paměti, že po silných bouřkách došlo na několika místech k sesuvům, ale cestu se naštěstí podařilo zpevnit.

Čeká vás divoká příroda, několik vyhlídkových teras a pohodlné posezení u kamenného stolu. V zátokách Cala Deiá a Es Canyeret se můžete osvěžit v moři.

Řada míst, která se na cestě nacházejí, inspirovala malíře 19. století k jejich tvorbě. A není se čemu divit. Hra barev a světla v působivé skalnaté krajině je fascinující.

Zátoka Cala Deiá

 

Přečtěte si další články