Odkaz na místo: ZDE

Odkaz na trasu: ZDE

Na úbočí západního pobřeží, obklopena cesmínovými lesy a chráněna vysokými štíty hor, leží tichá poustevna s kaplí Svaté Trojice ‚Ermita de Trinidad‘. Nachází se na turistické trase v nadmořské výšce 500m jen pár kilometrů od Valldemossy.

 

Ermita de Trinidad

 

 

Historie

Poustevnický život má v oblasti dlouhou historii. Začal před sedmi sty lety a je spjatý s osobou filozofa Ramóna Llulla, který sám vedl poustevnický život a založil na ostrově několik klášterů. Jeho osoba přitáhla další stoupence poustevnického života, kteří po několik století obývali nedaleké  ‚Ermites Velles‘, staré poustevny, které jsou dnes již  v ruinách.

Ermita de Trinidad vznikla v roce 1648 jako odlehlé modlitební místo náboženské kongregace Sv. Pavla a Sv. Antonína, kterou založil Joan de la Concepció Mir i Valles. Jeho sochu najdete uvnitř poustevny. K dnešnímu dni zde žijí tři mniši, kteří se o poustevnu starají. Respektujme, prosím, jejich soukromí.

 

Výhledy z poustevny Ermita de Trinidad

Jen co se k místu přiblížíte, spatříte kamenné piknikové stoly a malou zahrádku se záhony. Po vstupu na patio vás zajisté zaujme terasa, ze které obsáhnete pohledem celou jihozápadní část pobřeží. V rozjímání pak můžete pokračovat v kapličce s kouzelným betlémem.

Horská trasa

Bije vám srdce pro horskou turistiku? Pěší výlet si můžete ještě prodloužit 3 km okruhem a pokračovat dál po pohodlné pěšině cesmínovými lesy směrem k bývalým poustevnám ‚Ermites Velles‘, na vyhlídku  Mirador des Tudons, k jeskyni Cova de Ramón Llull a zpět k poustevně. Trasa se dá dobře nakombinovat s autobusem L302, který má zastávku ve Valldemosse, u odbočky k poustevně a u hotelu Continental.

Pro lehkou dostupnost, snadný terén a krátké vzdálenosti je výlet ideální pro děti.

A ještě malé upozornění. Nejezděte na místo autem, i když vás Google navede. Silnice je hodně úzká a poslední úsek je ohraničený vysokou zdí.

Výhled z miradoru

Výhled z Miradoru des Tudons

 

Přečtěte si další články