Počasí na Mallorce ovlivňuje středomořské klima. Vyznačuje se mírnou zimou, kdy spadne nejvíc srážek a horkým létem, kdy naopak prší minimálně.

Ostrov leží 300 km od kontinentální Evropy, odkud v zimních měsících vane chladný a často i nárazový vítr. Teplota se přes den nevyšplhá výš, než na 18 °C, ale v noci může v horách klesnout na 0 °C. Nejchladnějším zimním měsícem bývá únor. Na rozdíl od naší středoevropské zimy, zde ale zažijete dokonale slunečné dny a přes poledne to v závětří bývá i na tričko s krátkým rukávem. Kvetou mandloně. Když to však nejméně čekáte, napadne na horách sníh.

Na jaře je ostrov nádherně zelený. Teplota se přes den vyšplhá na 18-20 °C, moře je však ještě studené. Příjemné počasí a nádherně zelený a rozkvetlý ostrov vytvářejí ideální podmínky k venkovním aktivitám.

V létě počasí ovlivňuje saharská poušť, odkud přichází horký a suchý vzduch. Teploty se přes den pohybují kolem 30 °C ve stínu a přijde-li vlna veder, rtuť teploměru se vyšplhá na 38-40 °C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen. V létě prší minimálně. Pokud zaprší, jedná se hlavně o lokální bouřky z vedra.

Na podzim se objeví první déšť v polovině září a krajina se začíná probouzet ze spánku. Nastává ‚malé jaro‘. Moře bývá vyhřáté ke koupání ještě do poloviny října. Teplota vzduchu se přes den pohybuje kolem 20-25 °C, v noci klesá na 10-12 °C.

Jak je to s teplotou moře?

V květnu a říjnu mívá moře kolem 20 °C, v červnu a září 22 °C, v červenci a srpnu 26-28 °C.

Od listopadu do dubna to na koupání v moři rozhodně není. Teplota vody klesá na své minimum  14 °C v únoru.

 

Přečtěte si další články