Pomáhala jsem vybírat ubytování baťůžkářům s nízkým rozpočtem, sólo cestovatelům, rodinám s dětmi i sportovcům. V době, kdy píšu tento článek, naviguji trekaře do jeskyně, neboť se blíží silná bouře. Je neuvěřitelné, v jaké době žijeme :-)

Každý má o svém pobytu na ostrově jiné představy. Je dobré o nich trochu popřemýšlet, abyste se na dovolené mohli cítit jako doma.

Kterou oblast vybrat?

Většina návštěvníků míří do letovisek na pobřeží. Ubytovat se však dá také v horách nebo ve vnitrozemí. Nabídka bydlení odráží různorodost ostrova a jeho historii. Jsou tu tradiční usedlosti s domáckou atmosférou, venkovské domy na samotách, bývalé kláštery, elegantní butik hotely, apartmány, horské útulny…možností ubytování je nekonečně mnoho.

Při výběru bydlení vám doporučuji řídit se sezónností a vašimi zájmy. Od období, ve kterém cestujete, se také odvíjí cena ubytování a navazujících služeb.

Ubytování na Mallorce

Nízká sezóna

Od října do března je na ostrově minimum lidí a ceny služeb nejnižší. V zimě si raději vyberte ubytování na jižní straně ostrova. Bývá zde tepleji. Více si o počasí můžete počíst tady.

Největší nabídka bydlení je v turistickém středisku Arenal – Playa de Palma – Can Pastilla. Táhne se podél 6 km dlouhé pláže a seženete zde levný hostal, apartmán i pětihvězdičkový hotel se Spa. Tato oblast má vynikající spojení nejen z letiště, ale také do hlavního města Palma de Mallorca. Cestovat můžete místní MHD, nebo dojít po pěší promenádě s cyklostezkou až ke katedrále.

V únoru se otevírají první hotely na severu v oblasti Playa Muro, Puerto Alcúdia a Puerto Pollenca. V západním pohoří to nejvíc žije v Puerto Soller a v Solleru. Na jihozápadě seženete ubytování v oblasti Santa Ponca a Paguera, kde je také otevřeno prvních pár hotelů.

Turistická střediska ožívají díky sportovně naladěným cestovatelům. Jejich klientelu tvoří milovníci silniční cyklistiky a horalé, kteří dokonale ladí s pohodovou atmosféru, která zde v zimě panuje.

Ubytování v agroturismu

Hlavní sezóna

Od Velikonoc pozvolna stoupají ceny ubytování a služeb. Maxima dosáhnou v období letních prázdnin. V červenci a srpnu míří většina návštěvníků do hotelových oblastí na pobřeží. Přijde-li vlna veder, u moře je nejlíp. Ve vnitrozemí se v létě teploty mohou vyšplhat nad 40C. Připravte se na to, že hotelové oblasti praskají ve švech a váš program plánujte s časovým předstihem.

Písečná pláž

 

Kolik času na ostrově strávit?

Chcete-li kombinovat odpočinek s poznáváním, pak je ideální délka pobytu v rozmezí 7 až 14 dnů. Nemáte tolik dní volna? Naplánujte si pobyt alespoň na 4 dny a ubytujte se raději na jihu. Ušetříte čas díky krátkému transferu z letiště.

Aktivnější cestovatelé často řeší otázku, zda kombinovat víc ubytování, nebo bydlet na jednom místě. Mallorca není velká rozlohou.  Pokud budete mobilní, za týden zvládnete z jednoho bodu obsáhnout všechny turisticky zajímavé cíle. Budete-li cestovat místní dopravou, zajistěte si ubytování alespoň na dvou místech. Pomůže vám to minimalizovat časové ztráty.

Znalci ostrova vědí, kam mají jet a co je v tom kterém letovisku čeká. Abych pomohla s orientací vám, kteří ještě nemáte tolik zkušeností, sepsala jsem pár informací o nejznámějších oblastech na pobřeží. Letní dovolenková sezóna se blíží a možná to některým z vás pomůže s výběrem. Na mapě jsem postupovala po směru hodinových ručiček.

Kde se ubytovat

 

Cala San Vicente

Odkaz na místo: ZDE

Klidné a pro někoho možná trochu zapadlé místo s romanticky drsnou horskou krajinou. Letní návštěvníci se mohou vykoupat u dvou skalnatých zálivů s průzračnou vodou. Kousek písečné pláže najdete pouze v Cala Molins. Po ránu zde bývá klidné moře a pokud si troufnete, dá se půjčit kajak. Cala San Vicente má nádhernou horskou kulisu a mimo letní horka se dají podnikat procházky podél pobřeží i do blízkých hor. Nejbližší města Pollenca a přístav Port Pollenca jsou dobře dostupná místní MHD.

Puerto Pollenca

Odkaz na místo: ZDE

Puerto Pollenca je menší turistické středisko oblíbené především britskými návštěvníky. Nachází se pod poloostrovem Formentor v zálivu Bahía de Pollenca. Za přístavem se můžete procházet po příjemné promenádě Paseo de Voramar, na opačnou stranu se táhne písečná pláž. Z přístavu se pořádá řada lodních výletů, například na pláž Formentor nebo za pozorováním delfínů. Místní MHD se dopravíte do historických měst Alcúdia a Pollenca. Můžete si třeba sami zajet na jejich místní trhy. Podél pobřeží vede cyklostezka do Alcúdie. Milovníci procházek ocení možnost dojít pěšky do údolí Valle de Boquer.

Puerto Alcúdia – Playa Muro

Odkaz na místo: ZDE

Obě turistická střediska  leží na pobřeží zálivu Bahía de Alcúdia. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je ideální pro rodinnou dovolenou. Za přírodním úsekem Playa Muro Es Comú se nacházejí mokřady Albufera, které jsou zajímavé mimo letní měsíce. V Puerto Alcúdia můžete navštívit Hidropark s vodními atrakcemi pro děti. Z přístavu lze podniknout řada lodních výletů. Nad městem Alcúdia se zvedá kopečkovitá krajina s nejvyšším vrcholem Atalaya de Alcúdia 444 m n.m a dobře značenými turistickými cestami. Podél celého zálivu se dá cestovat místními autobusy. Od Velikonoc je v provozu také letištní Aerobus A32 , který vás pohodlně dopraví přes Alcúdii na Playa Muro.

Can Picafort

Odkaz na místo: ZDE

Menší středisko s klasickou promenádou a dlouhou písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře. Za rezidenční oblastí Son Bauló, začíná přírodní pobřeží, kde můžete podnikat nekonečně dlouhé procházky směrem na Son Serra Marina. V dubnu zde kvetou písečné duny. V oblasti Son Real narazíte na prehistorické pohřebiště. Na jaře a na podzim tu můžete při troše štěstí potkat želvy. Směrem na západ k městu Alcúdia se nachází přírodní pláž Playa Muro ‚Es Comú‘. Z přístavu se pořádají oblíbené výlety za  pozorováním delfínů na širém moři. Cestujete-li na vlastní pěst, potěší vás přímé spojení Aerobusem A32 z letiště.

Cala Mesquida

Odkaz na místo: ZDE

Cala Mesquida je nádherný záliv s písečnými dunami a průzračnou vodou. Jedná se o vzdálenou oblast z letiště, transfer trvá během denního provozu něco málo přes hodinu. Místo je ideální pro rodiny s dětmi, které nechtějí často cestovat. Nachází se zde dva velké  hotelové komplexy nabízející veškeré zázemí pro letní dovolenou. Od podzimu do jara se dá v okolí provozovat pěší turistika podél skalnatého přírodního pobřeží ke Cala Torta a dalším přírodním plážím, jako je S´Arenalet des Verger. V místě je malý ranč a organizují se projížďky na koních.

Cala Ratjada

Odkaz na místo: ZDE

Příjemné turistické středisko vhodné pro ty, kteří nechtějí často cestovat na opačnou stranu ostrova. Transfer z letiště zabere víc jak hodinu. Nad přístavem se zvedá silnice k majáku Faro de Capdepera. Snadno k němu dojdete pěšky zkratkami mezi zatáčkami. Je zde několik hezkých písečných pláží jako Cala Son Moll, Cala Agulla a Cala Moltó. Z přístavu můžete vyrazit na  lodní výlet.  Místní MHD se dostanete do městečka Artá, Capdepera, Porto Cristo a nově také do Alcúdie. V blízkém Canyamelu můžete navštívit krápníkové jeskyně Cuevas de Artá.

Cala Bona – Cala Millor – Sa Coma – S´Illot

Odkaz na místo: ZDE

Velká turistická oblast s přímořskou promenádou, dlouhými písečnými plážemi a veškerými turistickými službami. Mezi Cala Millor a Sa Coma se nachází skalnaté pobřeží s cestami pro pěší, které vedou na vyhlídku Punta den Amer. U pláže Sa Coma narazíte na stanoviště oslíků, kteří vás za poplatek na vyhlídku vyvezou. V místě můžete podniknout hezké lodní výlety. Místní MHD dojedete do městečka Porto Cristo a do krápníkových jeskyní Cuevas Drach.

Calas de Mallorca

Odkaz na místo: ZDE

Turistická oblast v odlehlé části, vhodná pro ty, kteří nechtějí během dovolené příliš cestovat. V okolí jsou nádherné skalnaté zátoky a přírodní pobřeží. To však nejlépe oceníte mimo horké letní měsíce. Na spojovacích cestách mezi zátokami je minimum stínu. V oblasti Calas se nacházejí tři malé písečné pláže a v létě na nich doslova bojujete o každý centimetr písku. Podél pobřeží můžete cestovat loděmi nebo místní MHD do Manacoru. Krásný zážitek je podniknout výlet do mořské jeskyně.

Cala D´Or

Odkaz na místo: ZDE

Rozlehlá turistická oblast u skalnatého pobřeží s několika malými zátokami, ve kterých můžete šnorchlovat a objevovat podmořský svět. Nabízejí se zde lodní výlety a využít můžete také potápěčskou základnu. Poblíž se nachází klidný přístav Porto Colom a přírodní rezervace Cala Mondragó s přírodními plážemi. Mobilní návštěvníci mohou navštívit kopec s vyhlídkou San Salvador u města Felanitx. Autobusem je dobré spojení do Porto Colom, Felanitx a Cala Mondragó.

Colonia San Jordi

Odkaz na místo: ZDE

Příjemné středisko s nádhernými přírodními plážemi s bílým pískem a hezkou promenádou kolem moře. Z přístavu vyjíždějí lodě k neobydlenému souostroví Cabrera. Na nejkrásnější přírodní pláže Es Caracol a Es Trenc dojdete pěšky. Nedaleko se nachází Botanicactus a solná pole Salinas D´Es Trenc, která stojí za návštěvu. Na podzim a na jaře do místních mokřadů přilétají plameňáci.

Arenal – Playa de Palma – Can Pastilla

Odkaz na místo: ZDE

Velká hotelová oblast s 6 km dlouhou písečnou pláží a promenádou leží na východní straně jižního zálivu. Díky blízkosti letiště a hlavního města se těší velké oblibě. Cyklostezka s promenádou propojuje hotelovou oblast s Palmou. Najdete zde všechno od barů, restaurací až po diskotéky. V oblasti Arenal se nachází Aqualand, vodní park s vodními atrakcemi pro děti. U střediska Can Pastilla, v oblasti Fontanellas, můžete navštívit mořské Aquarium.

Hlavní město Palma

Odkaz na místo: ZDE

Palma vás překvapí svým středomořským šarmem a sympatickou uvolněnou atmosférou. Mezi hlavní lákadla patří historické jádro s majestátní gotickou katedrálou La Seu, královským palácem Almudaina a elegantní přímořská promenáda lemovaná přístavy. V centru se skvěle nakupuje. Kdo holduje gurmánským zážitkům a vysedávání po kavárnách, nebude určitě zklamán. Ve starém městě je spousta malých elegantních boutique hotelů. Na pobřeží se nacházejí spíš velké hotely patřící řetězcům. Ubytování v Palmě je ideální na prodloužený víkend. Nejbližší pláže vhodné ke koupání se nacházejí v oblasti Illetas, Portals Nous a Palma Nova. Z hlavního města se dá cestovat historickým vlakem do Solleru a místní MHD všemi směry.

Palma Nova – Magaluf

Odkaz na místo: ZDE

Velká turistická střediska s písečnými zálivy a veškerým zázemím pro letní dovolenou. Promenáda s obchůdky, restauracemi a usměrněným nočním životem. V blízkosti Palma Nova můžete navštívit mořský park delfiárium Marineland a jachtařský klub Portals Nous. Za oblastí Magaluf je přístav Portalls Vells a skalnaté pobřeží s přírodními zátokami Cala Portals Vells a Cala Mago.

Santa Ponsa

Odkaz na místo: ZDE

Příjemné turistické středisko s dlouhou písečnou pláží a menší zátokou. Nechybí promenáda s obchůdky a restauracemi. V okolí se dá vyrazit na procházky podél pobřeží k Islas Malgrat, El Toro a do luxusního jachetního přístavu Puerto Adriano. Lodí můžete podniknout výlet na ostrov Dragonera, nebo podél pobřeží. Místním autobusem je dobré spojení do hlavního města.

Paguera

Odkaz na místo: ZDE

Větší turistická oblast s převládající německou klientelou na jihozápadě ostrova. V Pagueře se nacházejí dvě písečné pláže a nad nimi příjemný Boullevard s obchůdky a restauracemi. Pěšky dojdete k zátoce Cala Fornells, do Capdellá nebo můžete vyrazit na krátký trek ke Cap Andritxol. Z pláže Palmira Beach vyjíždějí lodě na plavby kolem pobřeží a také na ostrov Dragonera. Z centra se dostanete do Palmy linkovým autobusem.

Camp de Mar

Odkaz na místo: ZDE

Menší turistické středisko ve skalnatém zálivu s písečnou pláží a golfovým hřištěm. Nejbližší místní město je Andratx. Na pobřeží se nachází kultovní restaurace S´Illeta, do které je nutno udělat rezervaci s velkým předstihem. Jedná se o vzdálenou oblast, transfer z letiště může trvat hodinu.

San Telm

Odkaz na místo: ZDE

Nachází se nachází na jihozápadním cípu ostrova. Ubytování zde je ideální pro ty, kteří nechtějí během dovolené cestovat. Z přístavu na konci promenády můžete lodí doplout na ostrov Dragonera, nebo si půjčit kajak. Přes San Telm vede dálkový přechod GR221. Dají se odtud podnikat pohodlné treky do vesnice S´Arracó, přístavu Port Andratx, nebo k bývalému klášteru Sa Trapa. V místě je pouze menší písečná pláž. Místní MHD lze cestovat s přestupem do hlavního města.

Puerto Soller

Odkaz na místo: ZDE

Jediný záliv s písečnou pláží na západní straně pohoří Sierra de Tramuntana. Letovisko je ideální pro milovníky cyklistiky a horské turistiky, nejlépe mimo horké letní měsíce.  V létě zde padají teplotní rekordy a při plavání v moři se pěkně zapotíte. Do 4 km vzdáleného Solleru jezdí dřevěná historická tramvaj z roku 1913. Z přístavu vyplouvají lodě na jih ke Cala Deiá a na sever do Sa Calobry. Na místě si můžete půjčit kajak nebo paddle surf. V krajině kolem Puerto Soller je plno zahrad s citrusy, kouzelné vesničky a členitý horský reliéf.

 

 

Pomáhala jsem vybírat ubytování baťůžkářům s nízkým rozpočtem, sólo cestovatelům, rodinám s dětmi i sportovcům. V době, kdy píšu tento článek, naviguji trekaře do jeskyně, neboť se blíží silná bouře. Je neuvěřitelné, v jaké době žijeme :-)

Každý má o svém pobytu na ostrově jiné představy. Je dobré o nich trochu popřemýšlet, abyste se na dovolené mohli cítit jako doma.

Kterou oblast vybrat?

Většina návštěvníků míří do letovisek na pobřeží. Ubytovat se však dá také v horách nebo ve vnitrozemí. Nabídka bydlení odráží různorodost ostrova a jeho historii. Jsou tu tradiční usedlosti s domáckou atmosférou, venkovské domy na samotách, bývalé kláštery, elegantní butik hotely, apartmány, horské útulny…možností ubytování je nekonečně mnoho.

Při výběru bydlení vám doporučuji řídit se sezónností a vašimi zájmy. Od období, ve kterém cestujete, se také odvíjí cena ubytování a navazujících služeb.

Ubytování na Mallorce

Nízká sezóna

Od října do března je na ostrově minimum lidí a ceny služeb nejnižší. V zimě si raději vyberte ubytování na jižní straně ostrova. Bývá zde tepleji. Více si o počasí můžete počíst tady.

Největší nabídka bydlení je v turistickém středisku Arenal – Playa de Palma – Can Pastilla. Táhne se podél 6 km dlouhé pláže a seženete zde levný hostal, apartmán i pětihvězdičkový hotel se Spa. Tato oblast má vynikající spojení nejen z letiště, ale také do hlavního města Palma de Mallorca. Cestovat můžete místní MHD, nebo dojít po pěší promenádě s cyklostezkou až ke katedrále.

V únoru se otevírají první hotely na severu v oblasti Playa Muro, Puerto Alcúdia a Puerto Pollenca. V západním pohoří to nejvíc žije v Puerto Soller a v Solleru. Na jihozápadě seženete ubytování v oblasti Santa Ponca a Paguera, kde je také otevřeno prvních pár hotelů.

Turistická střediska ožívají díky sportovně naladěným cestovatelům. Jejich klientelu tvoří milovníci silniční cyklistiky a horalé, kteří dokonale ladí s pohodovou atmosféru, která zde v zimě panuje.

Ubytování v agroturismu

Hlavní sezóna

Od Velikonoc pozvolna stoupají ceny ubytování a služeb. Maxima dosáhnou v období letních prázdnin. V červenci a srpnu míří většina návštěvníků do hotelových oblastí na pobřeží. Přijde-li vlna veder, u moře je nejlíp. Ve vnitrozemí se v létě teploty mohou vyšplhat nad 40C. Připravte se na to, že hotelové oblasti praskají ve švech a váš program plánujte s časovým předstihem.

Písečná pláž

 

Kolik času na ostrově strávit?

Chcete-li kombinovat odpočinek s poznáváním, pak je ideální délka pobytu v rozmezí 7 až 14 dnů. Nemáte tolik dní volna? Naplánujte si pobyt alespoň na 4 dny a ubytujte se raději na jihu. Ušetříte čas díky krátkému transferu z letiště.

Aktivnější cestovatelé často řeší otázku, zda kombinovat víc ubytování, nebo bydlet na jednom místě. Mallorca není velká rozlohou.  Pokud budete mobilní, za týden zvládnete z jednoho bodu obsáhnout všechny turisticky zajímavé cíle. Budete-li cestovat místní dopravou, zajistěte si ubytování alespoň na dvou místech. Pomůže vám to minimalizovat časové ztráty.

Znalci ostrova vědí, kam mají jet a co je v tom kterém letovisku čeká. Abych pomohla s orientací vám, kteří ještě nemáte tolik zkušeností, sepsala jsem pár informací o nejznámějších oblastech na pobřeží. Letní dovolenková sezóna se blíží a možná to některým z vás pomůže s výběrem. Na mapě jsem postupovala po směru hodinových ručiček.

Kde se ubytovat

 

Cala San Vicente

Odkaz na místo: ZDE

Klidné a pro někoho možná trochu zapadlé místo s romanticky drsnou horskou krajinou. Letní návštěvníci se mohou vykoupat u dvou skalnatých zálivů s průzračnou vodou. Kousek písečné pláže najdete pouze v Cala Molins. Po ránu zde bývá klidné moře a pokud si troufnete, dá se půjčit kajak. Cala San Vicente má nádhernou horskou kulisu a mimo letní horka se dají podnikat procházky podél pobřeží i do blízkých hor. Nejbližší města Pollenca a přístav Port Pollenca jsou dobře dostupná místní MHD.

Puerto Pollenca

Odkaz na místo: ZDE

Puerto Pollenca je menší turistické středisko oblíbené především britskými návštěvníky. Nachází se pod poloostrovem Formentor v zálivu Bahía de Pollenca. Za přístavem se můžete procházet po příjemné promenádě Paseo de Voramar, na opačnou stranu se táhne písečná pláž. Z přístavu se pořádá řada lodních výletů, například na pláž Formentor nebo za pozorováním delfínů. Místní MHD se dopravíte do historických měst Alcúdia a Pollenca. Můžete si třeba sami zajet na jejich místní trhy. Podél pobřeží vede cyklostezka do Alcúdie. Milovníci procházek ocení možnost dojít pěšky do údolí Valle de Boquer.

Puerto Alcúdia – Playa Muro

Odkaz na místo: ZDE

Obě turistická střediska  leží na pobřeží zálivu Bahía de Alcúdia. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je ideální pro rodinnou dovolenou. Za přírodním úsekem Playa Muro Es Comú se nacházejí mokřady Albufera, které jsou zajímavé mimo letní měsíce. V Puerto Alcúdia můžete navštívit Hidropark s vodními atrakcemi pro děti. Z přístavu lze podniknout řada lodních výletů. Nad městem Alcúdia se zvedá kopečkovitá krajina s nejvyšším vrcholem Atalaya de Alcúdia 444 m n.m a dobře značenými turistickými cestami. Podél celého zálivu se dá cestovat místními autobusy. Od Velikonoc je v provozu také letištní Aerobus A32 , který vás pohodlně dopraví přes Alcúdii na Playa Muro.

Can Picafort

Odkaz na místo: ZDE

Menší středisko s klasickou promenádou a dlouhou písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře. Za rezidenční oblastí Son Bauló, začíná přírodní pobřeží, kde můžete podnikat nekonečně dlouhé procházky směrem na Son Serra Marina. V dubnu zde kvetou písečné duny. V oblasti Son Real narazíte na prehistorické pohřebiště. Na jaře a na podzim tu můžete při troše štěstí potkat želvy. Směrem na západ k městu Alcúdia se nachází přírodní pláž Playa Muro ‚Es Comú‘. Z přístavu se pořádají oblíbené výlety za  pozorováním delfínů na širém moři. Cestujete-li na vlastní pěst, potěší vás přímé spojení Aerobusem A32 z letiště.

Cala Mesquida

Odkaz na místo: ZDE

Cala Mesquida je nádherný záliv s písečnými dunami a průzračnou vodou. Jedná se o vzdálenou oblast z letiště, transfer trvá během denního provozu něco málo přes hodinu. Místo je ideální pro rodiny s dětmi, které nechtějí často cestovat. Nachází se zde dva velké  hotelové komplexy nabízející veškeré zázemí pro letní dovolenou. Od podzimu do jara se dá v okolí provozovat pěší turistika podél skalnatého přírodního pobřeží ke Cala Torta a dalším přírodním plážím, jako je S´Arenalet des Verger. V místě je malý ranč a organizují se projížďky na koních.

Cala Ratjada

Odkaz na místo: ZDE

Příjemné turistické středisko vhodné pro ty, kteří nechtějí často cestovat na opačnou stranu ostrova. Transfer z letiště zabere víc jak hodinu. Nad přístavem se zvedá silnice k majáku Faro de Capdepera. Snadno k němu dojdete pěšky zkratkami mezi zatáčkami. Je zde několik hezkých písečných pláží jako Cala Son Moll, Cala Agulla a Cala Moltó. Z přístavu můžete vyrazit na  lodní výlet.  Místní MHD se dostanete do městečka Artá, Capdepera, Porto Cristo a nově také do Alcúdie. V blízkém Canyamelu můžete navštívit krápníkové jeskyně Cuevas de Artá.

Cala Bona – Cala Millor – Sa Coma – S´Illot

Odkaz na místo: ZDE

Velká turistická oblast s přímořskou promenádou, dlouhými písečnými plážemi a veškerými turistickými službami. Mezi Cala Millor a Sa Coma se nachází skalnaté pobřeží s cestami pro pěší, které vedou na vyhlídku Punta den Amer. U pláže Sa Coma narazíte na stanoviště oslíků, kteří vás za poplatek na vyhlídku vyvezou. V místě můžete podniknout hezké lodní výlety. Místní MHD dojedete do městečka Porto Cristo a do krápníkových jeskyní Cuevas Drach.

Calas de Mallorca

Odkaz na místo: ZDE

Turistická oblast v odlehlé části, vhodná pro ty, kteří nechtějí během dovolené příliš cestovat. V okolí jsou nádherné skalnaté zátoky a přírodní pobřeží. To však nejlépe oceníte mimo horké letní měsíce. Na spojovacích cestách mezi zátokami je minimum stínu. V oblasti Calas se nacházejí tři malé písečné pláže a v létě na nich doslova bojujete o každý centimetr písku. Podél pobřeží můžete cestovat loděmi nebo místní MHD do Manacoru. Krásný zážitek je podniknout výlet do mořské jeskyně.

Cala D´Or

Odkaz na místo: ZDE

Rozlehlá turistická oblast u skalnatého pobřeží s několika malými zátokami, ve kterých můžete šnorchlovat a objevovat podmořský svět. Nabízejí se zde lodní výlety a využít můžete také potápěčskou základnu. Poblíž se nachází klidný přístav Porto Colom a přírodní rezervace Cala Mondragó s přírodními plážemi. Mobilní návštěvníci mohou navštívit kopec s vyhlídkou San Salvador u města Felanitx. Autobusem je dobré spojení do Porto Colom, Felanitx a Cala Mondragó.

Colonia San Jordi

Odkaz na místo: ZDE

Příjemné středisko s nádhernými přírodními plážemi s bílým pískem a hezkou promenádou kolem moře. Z přístavu vyjíždějí lodě k neobydlenému souostroví Cabrera. Na nejkrásnější přírodní pláže Es Caracol a Es Trenc dojdete pěšky. Nedaleko se nachází Botanicactus a solná pole Salinas D´Es Trenc, která stojí za návštěvu. Na podzim a na jaře do místních mokřadů přilétají plameňáci.

Arenal – Playa de Palma – Can Pastilla

Odkaz na místo: ZDE

Velká hotelová oblast s 6 km dlouhou písečnou pláží a promenádou leží na východní straně jižního zálivu. Díky blízkosti letiště a hlavního města se těší velké oblibě. Cyklostezka s promenádou propojuje hotelovou oblast s Palmou. Najdete zde všechno od barů, restaurací až po diskotéky. V oblasti Arenal se nachází Aqualand, vodní park s vodními atrakcemi pro děti. U střediska Can Pastilla, v oblasti Fontanellas, můžete navštívit mořské Aquarium.

Hlavní město Palma

Odkaz na místo: ZDE

Palma vás překvapí svým středomořským šarmem a sympatickou uvolněnou atmosférou. Mezi hlavní lákadla patří historické jádro s majestátní gotickou katedrálou La Seu, královským palácem Almudaina a elegantní přímořská promenáda lemovaná přístavy. V centru se skvěle nakupuje. Kdo holduje gurmánským zážitkům a vysedávání po kavárnách, nebude určitě zklamán. Ve starém městě je spousta malých elegantních boutique hotelů. Na pobřeží se nacházejí spíš velké hotely patřící řetězcům. Ubytování v Palmě je ideální na prodloužený víkend. Nejbližší pláže vhodné ke koupání se nacházejí v oblasti Illetas, Portals Nous a Palma Nova. Z hlavního města se dá cestovat historickým vlakem do Solleru a místní MHD všemi směry.

Palma Nova – Magaluf

Odkaz na místo: ZDE

Velká turistická střediska s písečnými zálivy a veškerým zázemím pro letní dovolenou. Promenáda s obchůdky, restauracemi a usměrněným nočním životem. V blízkosti Palma Nova můžete navštívit mořský park delfiárium Marineland a jachtařský klub Portals Nous. Za oblastí Magaluf je přístav Portalls Vells a skalnaté pobřeží s přírodními zátokami Cala Portals Vells a Cala Mago.

Santa Ponsa

Odkaz na místo: ZDE

Příjemné turistické středisko s dlouhou písečnou pláží a menší zátokou. Nechybí promenáda s obchůdky a restauracemi. V okolí se dá vyrazit na procházky podél pobřeží k Islas Malgrat, El Toro a do luxusního jachetního přístavu Puerto Adriano. Lodí můžete podniknout výlet na ostrov Dragonera, nebo podél pobřeží. Místním autobusem je dobré spojení do hlavního města.

Paguera

Odkaz na místo: ZDE

Větší turistická oblast s převládající německou klientelou na jihozápadě ostrova. V Pagueře se nacházejí dvě písečné pláže a nad nimi příjemný Boullevard s obchůdky a restauracemi. Pěšky dojdete k zátoce Cala Fornells, do Capdellá nebo můžete vyrazit na krátký trek ke Cap Andritxol. Z pláže Palmira Beach vyjíždějí lodě na plavby kolem pobřeží a také na ostrov Dragonera. Z centra se dostanete do Palmy linkovým autobusem.

Camp de Mar

Odkaz na místo: ZDE

Menší turistické středisko ve skalnatém zálivu s písečnou pláží a golfovým hřištěm. Nejbližší místní město je Andratx. Na pobřeží se nachází kultovní restaurace S´Illeta, do které je nutno udělat rezervaci s velkým předstihem. Jedná se o vzdálenou oblast, transfer z letiště může trvat hodinu.

San Telm

Odkaz na místo: ZDE

Nachází se nachází na jihozápadním cípu ostrova. Ubytování zde je ideální pro ty, kteří nechtějí během dovolené cestovat. Z přístavu na konci promenády můžete lodí doplout na ostrov Dragonera, nebo si půjčit kajak. Přes San Telm vede dálkový přechod GR221. Dají se odtud podnikat pohodlné treky do vesnice S´Arracó, přístavu Port Andratx, nebo k bývalému klášteru Sa Trapa. V místě je pouze menší písečná pláž. Místní MHD lze cestovat s přestupem do hlavního města.

Puerto Soller

Odkaz na místo: ZDE

Jediný záliv s písečnou pláží na západní straně pohoří Sierra de Tramuntana. Letovisko je ideální pro milovníky cyklistiky a horské turistiky, nejlépe mimo horké letní měsíce.  V létě zde padají teplotní rekordy a při plavání v moři se pěkně zapotíte. Do 4 km vzdáleného Solleru jezdí dřevěná historická tramvaj z roku 1913. Z přístavu vyplouvají lodě na jih ke Cala Deiá a na sever do Sa Calobry. Na místě si můžete půjčit kajak nebo paddle surf. V krajině kolem Puerto Soller je plno zahrad s citrusy, kouzelné vesničky a členitý horský reliéf.

 

 

Přečtěte si další články