Odkaz na místo: ZDE

Odkaz na trasu: ZDE

Fornalutx leží 3 km od Solleru, v překrásné horské krajině. Na úbočí hor tu lidé od pradávna pěstovali olivovníky a jejich terasy s kamennými domky se tyčí vysoko nad zahradami s citrony a pomeranči. Z každého zákoutí na vás dýchne kouzlo starých časů. Není divu, že byl Fornalutx v minulosti několikrát vyhlášen ‚kráskou roku‘. Centrem veškerého dění je malé náměstí Plaza Espaňa, odkud vedou kamenné schody k místnímu kostelu ze 13. století.

V letní měsíce jsou uličky plné pózujících turistů. Pokud rádi fotíte, doporučuji vám vydat se sem brzy ráno, nebo si počkat na zlatou hodinku. Okolní hory se při západu slunce zabarvují do nádherných odstínů.

Co musíte vidět? Běžte se podívat na obecní úřad ‚Ayuntamiento‘, který má hezké patio a obrannou strážní věž ze 17. století.

Nejkrásnější zážitek je putovat tímhle krajem pěšky nebo na kole. Navštívíte-li Fornalutx mimo letní horka, doporučuji vám projít se kamennými uličkami a pokračovat po značené cestě do 1,5 km vzdálené osady Binnibasí. Zpět to můžete vzít oklikou přes vesničku Biniaraix. Celý okruh má 4 km a nejlepší doba k podniknutí této lehké horské trasy je v dubnu, když vykvetou pomeranče. Samozřejmě, pokud netrpíte alergií :-)

 

Přečtěte si další články