Odkaz na místo: ZDE

Otevřeno: 10-17h

Vstupné: dospělí 10€, děti 5 €

Zajímá vás jak se na Mallorce žilo dvě století zpátky?

Není to tak dávno, kdy jediným zdrojem obživy mnohých obyvatel bylo zemědělství a řemeslná výroba. Střed ostrova je oblast, kde člověk od pradávna pásl dobytek, obdělával půdu a přizpůsoboval se rytmu ročních dob. Zavítáte-li do panské usedlosti Els Calderers, okamžitě pocítíte, že duch dávných zemědělců tu žije dál.

Atmosféra aristokratického venkova je cítit ze všech prostor. Uvnitř najdete noblesní bydlení šlechty vybavené starým nábytkem, rodinnými portréty a sbírkami kuriozních předmětů. Je tu stinné patio se studnou a jezírkem, rodinná kaplička, lovecký salónek, vinařský sklep, kancelář pána domu, kuchyň, jídelna, hudební salónek, pracovna správce, krejčovská dílna a půda se zemědělským nářadím.

Ve venkovních prostorách jsou řemeslné dílny, staré zemědělské stroje a ukázku zvířectva. Malé návštěvníky určitě potěší černá prasátka. Prohlídka usedlosti a přilehlých expozic vám zabere hodinu.

V místním baru se lze občerstvit a ochutnat pravý mallorský pokrm ‚pa amb oli‘, nebo mallorskou sobrasadu. Můžete zde také zakoupit jejich produkty, muškátové víno, olivový olej, mandle a sobrasadu.

 

Přečtěte si další články