Kam se na mercado vypravit?

Pondělí: Caimarí, Calviá, Lloret, Manacor, Montuirí

Úterý: Alcúdia, Artá, Campanet, Llubí, Porreres, Santa Margalida

Středa: Andratx, Bunyola, Colónya San Jordi, Llucmayor, Petra, Port de Pollenca, Santanyí, Selva, Sencelles, Sineu, Villafranca

Čtvrtek: Campos, Consell, Deiá, Inca, San Llorenc, Ses Salines,

Pátek: Algaida, Binissalem, Can Picafort, María de la Salud, Son Servera

Sobota: Alaró, Búger, Bunyola, Cala Ratjada, Campos, Costix, Esporles, Lloseta, Santa Margalida, Santanyí, Santa Eugenia, Soller

Neděle: Alcúdia, Consell, Felanitx, Llucmajor, Muro, Pollenca, Porto Cristo, Santa Maria del Camí, Sa Pobla, Valldemossa

Místní trhy Mallorca

Toužíte nasát pravou atmosféru venkova? Vyražte za nákupy na místní trh ‚mercado‘ (obdoba farmářských trhů u nás).

Největším zážitkem a příležitostí k nahlédnutí do života místních je návštěva trhů ve vnitrozemí. Jsou zaměřené na potřeby ostrovanů a ke koupi se tu nabízí všechno možné i nemožné. Čím více se vzdálíte od pobřeží, tím víc budou autentické.

Potřebujete koupit čerstvou zeleninu, domácí sýr nebo uzeniny z důvěryhodného zdroje? V tom případě zamiřte na náměstí u kostela, to nejdůležitější se odehrává právě tady.

Unaveni pozorováním či rozradostněni tím nejvýhodnějším nákupem, můžete chvíli posedět v baru a nasát atmosféru největší společenské události celého týdne.

Rozpadá se vám plot, sháníte opraváře, nebo se jen potřebujete dobře najíst? Pak si vyhlédněte bar, kde vysedávají ‚abuelos‘ – dědové v nažehlených košilích. Kromě poctivého jídla tu dostanete i dobrou radu a často pochytíte i nějaké to životní moudro.

Trhy se konají od 8h do 13h. V neděli jsou v místě konání trhů otevřené i restaurace, pekárny, bary a obchody s potravinami a spotřebním zbožím.

 

Přečtěte si další články